The Love of Tomasz 590

Subtitle

Blog

Ból między łopatkami - użyteczny link.

Posted by [email protected] on
Ból kręgosłupa między łopatkami, dolegliwości „wchodzące pod łopatkę” to powszechny problem moich pacjentów. Często zgłaszają oni, że to nerwoból, ewentualnie po prostu przewianie, jak jest w rzeczywistości ? Przeczytaj rzetelnie ten tekst.
Budowa łopatki.
Łopatka to kość w kształcie trójkąta położona na plecach po obu stronach kręgosłupa. Kość ta, współpracuje ze stawem ramiennym zapewniając mu poprawne wykonywanie ruchów jak na przykład podnoszenie ręki.
Ból między łopatkami.
Łopatki ustawione są kilka centymetrów od kręgosłupa po lewej i prawej stronie. Krawędź łopatki znajdująca się najbliżej kręgosłupa to brzeg przyśrodkowy łopatki- to w tym miejscu w szeregu przypadków pojawia się ból. Nieraz pacjenci zgłaszają też „ból wchodzi mi pod łopatkę”. Żeby rzec co może być powodem owego bólu należy prześledzić wszelakie ewentualności.
rehabilitacja sanok się okazać, że to mięśnie, które przyczepiają się do łopatki- są za mocno napięte- np. mięsień czworoboczny, czy równoległoboczny.
Ból może promieniować także od kręgosłupa ze względu nie niepoprawnie ustawione kręgi, napięte mięśnie, problem z więzadłem nadkolcowym, bądź choćby nieprawidłowy ślizg kręgów wobec siebie. Niekiedy ból pobudzać mają szansę też przepukliny kręgosłupa.
Dolegliwości bólowe często prowokowane są też przez staw żebrowo-kręgowy, czyli połączenie żebra z kręgosłupem. Niewłaściwe ustawienie klatki piersiowej, uraz żebra, czy upadek na bok może przyczyniać się do powstania takiej patologii.
rehabilitant sanok międzyżebrowe- to kolejny rejon jaki to wypada sprawdzić. Są to mięśnie znajdujące się pomiędzy żebrami- uczestniczą one w oddychaniu i gdy robimy to w niepoprawny sposób może dochodzić do przeciążenia tych struktur.
Ustawienie łopatki.
Żeby łopatka ruszała się prawidłowo konieczne jest jej prawidłowe ustawienie na plecach. fizjoterapeuta sanok typu ustawienie daje równomierne napięcie mięśni z których każdy ma swoje zadanie.
Mięśnie ciągnące łopatkę do góry to m.in.: mięsień czworoboczny część górna a także dźwigacz łopatki. W wypadku gdy z jakiegoś powodu mięsnie te będą niewydolne 1 łopatka jest w stanie ulokować się nieco niżej niż druga.
Mięsień piersiowy mniejszy i dolna część mięśnia czworobocznego ciągną łopatkę do dołu.
Mięśnie przyciągające łopatkę do kręgosłupa to przede wszystkim mięsień równoległoboczny i czworoboczny. Jeśli ich napięcie stanie się za niskie to brzeg przyśrodkowy łopatki będzie odstawał.
Właściwe funkcjonowanie wyżej przytoczonych mięśni ustawia łopatkę w prawidłowej pozycji, lecz również zapewnia jej ślizg. Przy nieprawidłowym napięciu w trakcie ruchów łopatki (unoszenie ręki) możemy słyszeć chrupanie, odczuwać ból i ciągnięcie.
Garbienie się.
Mięśnie biegnące od łopatki do kręgosłupa takie jak mięsień równoległoboczny, czworoboczny wpływają na nasza postawę ciała. Jeżeli bowiem ich napięcie jest właściwe i odpowiednio spełniają swą funkcję to łopatka jest przyciągnięta do kręgosłupa- jest to działanie nie wymagające naszej świadomości. Gdy napięcie tych mięśni spadnie to łopatki odsunął się od kręgosłupa, barki wysunął się do przodu, kifoza piersiowa prawdopodobnie się zwiększy, dając rezultat garbienia.

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments